סגירת שנה, פתיחת שנה (תשפ"ב-תשפ"ג)

סגירת שנה, פתיחת שנה (תשפ"ב-תשפ"ג)

שנה שעברה (תשפ”א) היתה שנת הלידה והפריצה שלי עם הסדנאות. בסוף השנה שעברה עשיתי סיכום שנה, וגם רשימת מטרות שאפתנית להמשך הדרך. 

מה קרה השנה (תשפ”ב)?
 • העברתי שלשה מחזורים של סדנת ניהול זמן. התנסיתי בכל מיני חידושים:  צירפתי בני זוג של המשתתפות, בדקתי שיטות שונות של יצירת מעורבות ואינטראקציה בין חברות הסדנה. (זוגות? קבוצות לפי תחומי עניין? קבוצה אחת גדולה?).
 • העברתי סדנת ניהול זמן לחברה שהזמינה אותי לעזור לצוות הכי מותש שלהם (מנחשת איזה?). גיליתי שאני מעדיפה הרבה יותר את הסדנאות העצמאיות שלי.
 • העברתי מפגשי פנים אל פנים – מפגשי תכנון בוקר, וגם סדנת חזון.
 • נתתי הרצאה על המעבר מתפקיד פיתוח לתפקיד ארכיטקטורה בחברה שהזמינה אותי לדבר לקראת יום האישה ועוד הרצאה על ניהול זמן. 
 • והכי כיף – הרמתי את האתר שלי והנגשתי את כל ההקלטות והחומרים של כל הסדנאות דרכו. אני סופר-מאושרת מזה!
תוכניות מול מציאות -סיכום שנה

אם אני מסתכלת על דברים שרציתי וכתבתי (ושלחתי באימייל!) אני רואה שהרוב הגדול לא ממש קרה:

 • מה כתבתי: אני רוצה שהמעגל שלי יתרחב, שעוד נשים יגיעו לסדנאות שלי. זה אומר שאני רוצה עוד נשים שיקבלו ממני את המיילים. מצד שני – אני לא רוצה להתחיל לפרסם פרסומים מלאכותיים, מרעישים, מזייפים. 
 • מה קרה: רשימת התפוצה שלי גדלה מ 180 ל 300 נשים. נחמד אבל לא ממש קפיצת מדרגה. לא פצחתי במסעות פרסום, וגם לא פתחתי קבוצת פייסבוק (לא נראה לי שאעשה את זה בקרוב..) משתעשעת ברעיון של לפתוח קבוצת ווצאפ גדולה. אבל מספרת לעצמי שאני מחכה לפיצ’רים החדשים של ווצאפ.
 • מה כתבתי: אני רוצה ללדת לפחות עוד סדנה אחת חדשה (שם זמני Mind Tools) – פיילוט מצומצם יקרה בחודשים הקרובים אני מקווה.
 • מה קרה: הסדנה הזו לא קרתה. אפילו לא התחילה לקרות. רוב הסיכויים שהדבר הנכון הוא למצוא דוברת אחרת שמתאימה יותר לנושא ממני. אבל אני עדיין לא רוצה לוותר… נראה. אולי יגיע יומה.
 • מה כתבתי:  (אני רוצה) להחיות עוד סדנה אחת פרונטלית להתגברות על פחד עמידה לפני קהל. הסדנה כבר קיימת – העברתי אותה כבר פעמיים – נראה מתי היא תרצה להיוולד שוב.
 • מה קרה: הצעתי סדנה כזו לקהל (גם במייל וגם בפייסבוק), ולא היה לה ביקוש. בסוף עשיתי מפגש 1 על 1 למשתתפת שרצתה להתכונן לכנס שהיא דיברה בו. היה מפגש אינטנסיבי וכיפי והיא עמדה על הבמה כמו מלכה! אבל לא הצלחתי to scale את התוכן ןהזה. אולי בגלל שיש הרבה הדרכות דומות. אני באמת חושבת שמה שאני מעבירה הוא ייחודי – אבל לא מצאתי עדיין דרך להעביר את המסר הזה. 
 • מה כתבתי: בעצם יש עוד סדנה אחת על הנייר – שקשורה לפיענוח והבנה של הארגון שאני עובדת בו.
 • מה עשיתי: הסדנה הזו עדיין לא יצאה לפועל. היא היתה תקועה אצלי ברמה הפסיכולוגית. אבל עשיתי alignment גם עם מנהלות קהילת באות  ועם מובילות התוכנית להתנהלות ארגונית, שיש בה תכנים חופפים למה שאני מתכננת.
 • מה כתבתי: אני רוצה להעביר עוד הרצאות בחברות (דברו איתי אם זה רלווונטי לכן : )
 • מה קרה: הגעתי פעם אחת להרצאה של שעתיים לחברה שהזמינה אותי לדבר דרך אחת מבוגרות הסדנה שלי. 
למרות רשימת ההשוואות הזו, אני מרגישה שהיתה לי שנה טובה. בכלל – מטרות מציבים כדי לזוז קדימה. לאן מגיעים – זה כבר פתוח לגמרי!
 
מחשבות ותוכניות לתשפ"ג
 
 
את השנה אני פותחת בלי רשימת "מטרות" עדיין.
 
את הפרקטיקה של תכנון שנה לפי חזון ארוך טווח אני מלמדת בסדנאות חזון. אלא שהגעתי לנקודה שבה הגיע הזמן ללידה של חזון ארוך טווח חדש. הוא כרגע מתגבש לו בשקט מתחת לפני הקרקע. 
 
השנה אני הולכת יותר לפי קצב פנימי, ופחות לפי יעדים ומטרות. 
אני עדיין מסכמת שנה ומגדירה דברים שהייתי רוצה שיקרו.
 
אני מאחלת לעצמי – שהסדנאות וההרצאות שלי יגיעו בדיוק לנשים הנכונות ולאוזניים הנכונות ולארגונים הנכונים.  
 
אני מאחלת לעצמי – שאמשיך לחדש ולהתחדש. שאמשיך ללמוד וללמד. 

 אני מאחלת לעצמי – שהתלמידות שלי יעלו, יצליחו וישגשגו, ויקחו הלאה את הידע והתוכנות שלהן למקומות טובים ונפלאים עבורן ועבור המשפחות שלהן והקהילות שלהן. 

ואסיים במשפט שכתבתי גם בשנה שעברה:

אז – היתה שנה טובה. לא כתבתי על העבודה (לא משעמם לי!). על המשפחה (הבן שלי התגייס לצה”ל!). על  הבריאות (התחלתי לרוץ. ואז הפסקתי לרוץ!)

אגיד רק שגלגל החיים שלי – השנה – קצת יותר מלא ועגול מאשר בשנה הקודמת. 

שנה טובה!